Üye Adı:
 Şifre:
 Şifremi Unuttum
 Yeni Üye
BÜYÜK İPEK YOLU TURU
TUR PROGRAMI -

 Türkiye'de ve dünyada bir ilk olarak düzenlenen en kapsamlı mistik İpek Yolu turu

  Program
1.
GÜN
  İSTANBUL – BATUM
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 12:10’da buluşma. Bilet, bagaj işlemlerini takiben THY ile 13:05’de Batum’a hareket. 16:05’deki varış sonrası pasaport ve gümrük işlemleri. Batum Şehir Park’ı ve Turizm Merkezi Kabuleti gezilecek yerler arasında. Akşam yemeğinin ardından geceleme İstanbul Otel’de(4*).
 
2.
GÜN
  BATUM – KUTAİSİ - TİFLİS
Kahvaltının ardından Batum turu; Sanat Müzesi, Karadeniz ve Gürcistan kültürünün izlenebileceği Acara Etnografya Müzesi, çarlık döneminden kalma katedrali gezdikten sonra Kutaisi’ye doğru yola çıkış. Yol üzerinde öğlen yemeği. Kutaisi gezisi; Rioni Nehri kıyısındaki 11. yy'da inşa edilmiş Bagrati Katedrali ziyareti ve Kutaisi çevresi gezisi. Gelati Manastırı, Satoplia Tabiat Parkı (120 milyon yaşındaki dinozor ayak izlerine sahip) gezilecek yerler arasında. Ardından özel otobüs ile Tiflis’e hareket. Akşam yemeği Gürcistan’ın ünlü şarapları eşliğinde Gorgosali Restoran’da. Geceleme ise Batesto Otel’de(4*).
 
3.
GÜN
  TİFLİS – BAKÜ
Uyandırma ve kahvaltı. Tam gün Tiflis şehir turu; Narikhdha Kilisesi, Mteki Nehri’nin kıyısındaki Metekhi ve 5. Anchiskhati Kilisesi gezileri. Öğlen yemeğinden sonra Sioni Katedral’i gezisi ve özel aracın bırakacağı şehir merkezinde yürüyüş. Akşam saat 17:20’de havaalanına transfer. Azerbaycan Hava Yolları ile 19:20’de Bakü’ye hareket. 20:40’da varış. Akşam yemeğini Çanakgale Restoran’da yedikten sonra geceleme Anatolia Otel’de(4*).
 
4.
GÜN
  BAKÜ
Uyandırma ve kahvaltı. Tam gün Bakü şehir turu; Martyr’s Azeri-Türk Şehitliği, Dağüstü Parkı, Amfi Tiyatro, Eski şehir, Shivanshahs Sarayı, Kız Kulesi ve cami gezileri. Öğlen yemeği sonrası Absheron Yarımadası’ndaki geziyi biritip İstiklal Caddesi benzeri Torgoyova Caddesi’nde serbest zaman. Milli Restoran’da akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
5.
GÜN
  BAKÜ – TAHRAN
Uyandırma ve otelde kahvaltı. 09:00’da havaalanına transfer. Saat 11:00’de İran Hava Yolları ile Tahran’a hareket. 12:00’de varış. Öğlen yemeğinin ardından Tahran turu; Golestan Sarayı, eski ve yeni Tahran Kapısı, İmam Humeyni Türbesi ve Azadi Çarşısı görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Laleh Otel’de(5*).
 
6.
GÜN
  TAHRAN – İSFAHAN
Uyandırma ve sabah kahvaltısı. 11:00’de havaalanına transfer. İran Hava Yolları ile 12:55’de İsfahan’a hareket . 14:00 ‘deki varışın ardından Safaviler’in efsanevi başkenti İsfahan’ın keşfi. I.Şah Abbas’ın bahçeler, parklar ve köprüler ile donattığı şehir muhteşem fotoğraf kareleri sunar. Şehir gezisi dünyanın en büyük avlusu olarak bilinen Neyş’e Cihan Meydanı ile başlar, 33 gözlü köprü ve gülbahçesi içinde bir köşk olan Kırk Sutun Köşkü’nü ve depreme karşı dayanıklılıkları ile ünlü sallanan minareleri gezdikten sonra akşam yemeği ve geceleme Safir Otel’de(4*).
 
7.
GÜN
  İSFAHAN – MESHED
Uyandırma ve kahvaltı. Saat 10:00’da havaalanına transfer. İran Mahan Hava Yolları ile 12:00’de Meshed’e uçuş. 13:25’de varış. Öğlen yemeği sonrasında Meşhet Şehir turu; İmam Rıza’nın Türbesi, Kutsal Türbe, Gevher Şad Camii, Merkez Müze, Kur’an Müzesi, Haci Rabi’nin Kabri, Nadir Şah Müzesi ve Tus Antik Kenti görülecek yerler arasında. Akşam yemeğinin ardından geceleme Atlas(4*) Otel’de.
 
8.
GÜN
  MEŞHED - AŞKABAT
Uyandırma ve kahvaltının ardından alışveriş için serbest zaman. Öğlen yemeği sonrasında özel otobüs ile Aşkabat’a hareket. Sınırdan geçerek Türkmenistan’a giriş ve Aşkabat’a ulaşım. Akşam yemeği ve geceleme Grand Türkmen Otel’de(5*).
 
9.
GÜN
  AŞKABAT
Uyandırma ve kahvaltı. Gün boyu panoramik şehir turu; Milli Halı Müzesi, Tarafsızlık Kulesi, Cumhurbaşkanı Sarayı ve Cumhuriyet Meydanı. Yerel bir evde öğlen yemeğinin ardından 1948 Aşkabat depremzedeleri Anıtı ve bağımsızlıklarının 10. yılı anısına yapılan 10 Ahalteke At Heykeli gezileri. Şehir merkezinin 12 km doğusunda yer alan Anev Mescidine ziyaret. Ankara Kocatepe Camii'nin küçültülmüş şekli olan "Aşkabat Ertuğrul Gazi Camii" ve Rus Pazarı gezileri. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
10.
GÜN
  AŞKABAT - MERW - FARAB SINIR KAPISI – BUHARA
Uyandırma ve kahvaltı. Türkmenistan Hava Yolları sabah uçağı ile 07:15’de Merw şehrine hareket. Selçuklular’ın son sultanı Sultan Sancar'ın Türbesi’ni ziyaret. Geleneksel Türkmen yaşam biçimini içeren örneklerin bulunduğu Mary Bölge Müzesi ziyareti. Yerel bir evde öğlen yemeğinin ardından Farab Sınır Kapısına Türkmenabat şehri üzerinden hareket. Sınırda karşılama ve Buhara'ya hareket. Akşam yemeği ve geceleme Ömre Hayyam(3*) Otel’de.
 
11.
GÜN
  BUHARA
Buhara’da tam günlük turun sabah bölümünde Ark Kalesi, Balakhauz Camii, Hindistan’daki ünlü Tac Mahal’e ilham olmuş İsmail Samani Türbesi, Hz.Eyüp Çeşmesi, 4 Minareli Chor Minor Medresesi gezileri, öğlen yemeğinden sonraki bölümde ise Kelan Minaresi ve Camii, Miri Arap Medresesi, Taki Zangaran Pazarı, Uluğbey ve Abdülaziz Han Medresesi gezileri. Geceleme otelde.
 
12.
GÜN
  BUHARA - SEMERKAND
Uyandırma ve kahvaltı. Buhara gezisi; Toki Telpak Turushan Pazarı, Mogaki Attari Camii, Toki Saroton Pazarı ve Lebi Havuz. Öğlen yemeği sonrasında; Buhara Emiri’nin Bolşevik işgali öncesi son günlerini geçirdiği Yazlık Sarayı ve Şeyh-i Nakşibendi’nin Anıt Mezar’ı ziyaretleri. Özel otobüs ile Semerkand’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme Afrosiab Palace (4*) Otel’de.
 
13.
GÜN
  SEMERKAND - TAŞKENT
Uyandırma ve kahvaltı sonrası Semerkand gezisi; Gur - Emir Türbesi, Registan Meydanı, Tilla Kari Medresesi, Bibi Hanım Camii ziyaretleri. Şah-ı Zinde Kabristanı, Uluğ Bey Rasathanesi, İsmail Buhari Camii ve Türbesi, İmam Buhari, Afrosiab Tarihi şehri gezileri. Özbek yerel dansları eşliğindeki akşam yemeğinin ardından 3 saatlik bir yolculuk ile Taşkent’e haraket. Geceleme Grand Mir(5*) Otel’de.
 
14.
GÜN
  TAŞKENT
Uyandırma ve kahvaltı. Taşkent şehir turu; Gögeldaş Medresesi, Kaffal Şasi Türbesi, Barak Han Medresesi, Bağımsızlık Alanı, Amir Temur Müzesi gezileri. Öğlen yemeği. Taşkent’de alışveriş için verilen serbest zamanın ardından akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
15.
GÜN
  TAŞKENT - BİŞKEK
Uyandırma ve kahvaltının ardından saat 05:00’de Bişkek’e gitmek üzere havaalanına transfer. Özbek Hava Yolları ile 06:20’de Bişkek’e uçuş. 08:55’de varış. Bişkek çevre turu. Osh Pazar, Merkez Meydanı, Manas Meydanı, Şehir Tarihi Müzesi ve Bişkek’in merkezindeki parklar boyunca kısa bir yürüyüş. Öğlen yemeğinin ardından çevre turuna devam. Güzel Sanatlar Müzesi, Zafer Meydanı ve merkezi hediyelik eşya çarşılarının gezilmesi. Halk oyunları eşliğindeki akşam yemeğinin ardından geceleme Golden Dragon Otel’de(4*).
 
16.
GÜN
  BİŞKEK – İSSİKKÖL
Uyandırma ve kahvaltı. İssikköl’e hareket(310 km). Yolculuk sırasında Buran Minaresi ve Çolpanata’daki Petroglif ziyareti. Otantik Restoran’da öğlen yemeği. İssikköl’e varış. Dünyadaki ikinci büyük krater gölü olarak bilinen İssikköl’de tam gün. Akşam yemeği ve geceleme Avrora Hotel‘de(3*).
 
17.
GÜN
  İSSİKKÖL – ALMAATA
Uyandırma ve erken kahvaltı.Özel otobüs ile Almaata’ya hareket. 5 saatlik bir yolculuk sonrası varış. Varışı takiben şehir merkezinde verilecek serbest zamanın ardından akşam yemeği. Geceleme Dostyk Hotel‘de(4*).
 
18.
GÜN
  ALMAATA - URUMÇİ
Uyandırma ve kahvaltı sonrası tam gün Almaata şehir turu; Panfilov Parkın’daki Zenkov Katedrali, Savaş Anıtı, Yanan Ateş Anıtı, St. Nicholas Katedrali, Merkez Camii, Park Panfilov ve 2. Dünya Savaşı Zafer Anıtı, Müzik Aletleri Müzesi, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Bağımsızlık Anıtı, Abay Opera ve Bale Tiyatrosu gezileri. Öğlen yemeğinin ardından halk pazarında (yeşil pazar - zelenniy bazar) alışveriş ve Köktöbe Tepesi’nden kuşbakışı panoromik şehir seyri. Akşam yemeğinin ardından havaalanına transfer. China Southern Hava Yolları ile saat 19:45’de Urumçi’ye uçuş. 1,5 saatlik uçuş sonunda yerel saat ile 23:20’de varış. Urumçi’deki geceleme Torch (4*) Otel’de.
 
19.
GÜN
  URUMÇİ - KAŞGAR
Uyandırma ve kahvaltı. China Southern Hava Yolları ile 09:15 Kaşgar’a hareket. Saat 11:00’deki varışın ardından Kaşgar Gezisi; Kaşgarlı Mahmut Türbe ve Müzesi, Id Kah Camii, Arpak Hoca Türbesi, Zanaatkarlar Caddesi, şehrin eski toprak evleri. Akşam yemeği sonrasında geceleme Kaşgar Seman(3*) Otel’de.
 
20.
GÜN
  KAŞGAR - URUMÇİ
Uyandırma ve kahvaltı. Saat 10:00’da havaalanına transfer.1:50’de Urumçi’ye uçuş.13:30’da varış. Öğlen yemeğinin ardından Urumçi şehir turu; Urumçi Müzesi, kent merkezi, pazar yerleri, Cennetlik Gölü çevresindeki Kazak çadırları, Cennetlik Gölünde motor gezisi. Akşam yemeği ve geceleme Torch (4*) Otel’de.
 
21.
GÜN
  URUMÇİ – Xİ’AN
Uyandırma ve kahvaltı. 08:00’de havaalanına transfer China Southern Hava Yolları ile 09:50’de Xi’an’a uçuş.13:00’de varış. Mercure on Renmin Square Xian(4*) Otel’ine transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
22.
GÜN
  Xİ’AN
Uyandırma ve otelde alınacak kahvaltı sonrası tüm günü kapsayan eski Çin İmparatorluğu'nun başkenti olan Xi'an turu; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'nde yer alan yer altı heykel ordusu “Terracotta Savaşçıları ve Atları” Müzesi gezisi. Öğlen yemeği sonrası eski Çin saraylarının da bulunduğu park içerisinde yer alan meşhur Hua Qing Kaplıcaları'na gidiş. Akşam yemeği ve konaklama Xian’daki otelde.
 
23.
GÜN
  XI'AN
Uyandırma ve otelde alınan kahvaltı sonrası Xi'an’da yapılacak panoramik şehir turu; Şehir surlarını ardından dünyanın en önemli Budist tapınaklarından olan, 14 asır önce yapılmış Wild Goose Tapınağı gezisi. Öğlen yemeğinin ardından dinlenme ve alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeğinin ardından geceleme otelde.
 
24.
GÜN
  XI’AN – PEKİN
Uyandırma ve otelde alınacak kahvaltı sonrası havaalanına transfer. Saat 11:20’de Air China ile Pekin’e uçuş. 13:00’de varışın ardından Pekin çevre gezisi. Dünyanın yedi harikasından biri olarak sayılan Çin Seddi turunda; kuleler ve surların görülmesinin ardından, şehrin en önemli kutsal yeri olan Cennet Tapınağı gezisi. Akşam yemeği ve geceleme Holiday Inn Central Plaza (4*) Otel’de.
 
25.
GÜN
  PEKİN - İSTANBUL
Uyandırma ve kahvaltı. Tam gün Pekin şehir turu. UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'nde yer alan Çin Hanedanlığı'nın Yazlık Sarayı ve bahçeleri gezisi. Öğlen yemeğini yerel bir restoranda yedikten sonra; dünyaca meşhur Tian An Men Meydanı, Yasak Şehir ve Olimpiyatlara ev sahipliği yapmış Pekin’in eski ve modern yüzü gezileri. Akşam ayrıca dünyaca ünlü Çin akrobatları şovuna gidiş. Akşam yemeğinden sonra 22:00’de havaalanına transfer. 23:55’de THY ile İstanbul’a uçuş. Sabah 04:35’de İstanbula hoş geldiniz!
 
 Program
 Foto Galeri
Ana Sayfa | Biz Kimiz | Turlarımız | Hizmetlerimiz | Ülkeler | İletişim